wtorek, 13 maj 2014 19:18

Zmarł Eugeniusz Szymczyk

Zmarł Eugeniusz Szymczyk

Smutna wiadomość napłynęła dziś do siedziby naszego klubu. W poniedziałek odszedł od nas, związany z bełchatowską siatkówką niemal od 40 lat, Eugeniusz Szymczyk. Miał 74 lata.

Eugeniusz Szymczyk był jedną z najbardziej zasłużonych postaci dla bełchatowskiej siatkówki. W 1977 roku, jako były reprezentant Polski, został trenerem 3-ligowej wtedy Skry. Z klubem związany był przez kilkadziesiąt kolejnych lat, pełniąc również funkcje kierownika drużyny i wiceprezesa zarządu. W 1994 roku, jako szkoleniowiec, po raz pierwszy w historii wprowadził bełchatowian do II ligi. Niestety, drużynę w wyższej klasie rozgrywkowej prowadził jedynie przez część sezonu. Ze względu na zły stan zdrowia zrezygnował z kontynuowania pracy. Nie oznaczało to jednak rozbratu z ukochaną siatkówką. W ostatnich latach był sędzią i sekretarzem Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, m.in. sporządził protokół ze wszystkich bełchatowskich spotkań Młodej Ligi w sezonie 2012/13. Pracował także przy okazji marcowego półfinału mistrzostw Polski juniorów.

Eugeniusz Szymczyk pierwsze kroki w siatkówce stawiał w swoim rodzinnym Tomaszowie Mazowieckim. Jako zawodnik występował również w pierwszoligowych Stali Mielec i Hutniku Kraków, co otworzyło mu drogę do reprezentacji kraju. Jego kolegami z boiska byli m.in. Stanisław Gościniak, Edward Skorek i Andrzej Warych, z którym pod koniec lat 50. sięgał po medale mistrzostw Polski juniorów.

Wkrótce poinformujemy kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.