środa, 02 listopad 2016 19:37

KPS Skra Bełchatów S.A. i Budowlani Łódź S.A. wspólnie będą promować siatkówkę w województwie łódzkim

KPS Skra Bełchatów S.A. i Budowlani Łódź S.A. wspólnie będą promować siatkówkę w województwie łódzkim

W środę, 2 listopada w hali Atlas Arena w Łodzi odbyła się konferencja prasowa Budowlanych Łódź S.A. i KPS Skra Bełchatów S.A. Głównym tematem spotkania było ogłoszenie wzajemnej współpracy i promocja siatkówki w województwie łódzkim. W konferencji wzięli udział: Prezes Budowlanych Łódź S.A. - Marcin Chudzik, Prezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. - Konrad Piechocki oraz Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. - Grzegorz Stawinoga.

- Rozmowy między Skrą Bełchatów, a Budowlanymi toczyły się od ponad roku. Wreszcie możemy zawrzeć porozumienie o partnerskiej współpracy między naszymi klubami. Jestem bardzo szczęśliwy, bo możliwość współpracy z tak silnym klubem i tak silną marką jak PGE Skra Bełchatów, to dla nas duże wyróżnienie. Myślę, że korzyści będą obopólne - mówił Prezes Budowlanych Łódź S.A. - Marcin Chudzik.

- Tak naprawdę formalizujemy coś, co funkcjonuje już od dłuższego czasu. Nasza współpraca ma na celu promocję województwa łódzkiego poprzez siatkówkę oraz wspólne wspieranie się, zarówno jeśli chodzi o kwestię szkoleniową, czyli wymianę poglądów między trenerami, jak i pomoc przy codziennym funkcjonowaniu. Jest jeszcze jeden ważny aspekt, chyba najważniejszy - szkolenie młodzieży - dodał Prezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. - Konrad Piechocki.

Ze współpracy PGE Skry i Budowlanych Łódź skorzystają podopieczni trenujący w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

- PGE Skra Bełchatów to nie tylko zespół seniorski, ale także grupy młodzieżowe, które od IV klasy szkół podstawowych są szkolone w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W tej chwili trenuje w niej około 1500 uczniów, z tego 60 % stanowią dziewczęta. Oprócz tego na poziomie młodziczek, kadetek i juniorek prowadzimy szkolenie w ramach naszego klubu w Bełchatowie. Naturalną rzeczą jest pokazanie tym dziewczętom, możliwości kontynuowania ich kariery sportowej. Takim partnerem w województwie łódzkim jawi się drużyna Budowlanych Łódź. Stąd niezmiernie się cieszymy, że zawieramy takie porozumienie i że będzie możliwość kontynuowania szkolenia poprzez grupy młodzieżowe, a skończywszy na drużynie seniorskiej naszego klubu partnerskiego - zaznaczył Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. - Grzegorz Stawinoga.

Oba kluby będą wkrótce promowały województwo w europejskich pucharach. Siatkarze PGE Skry wystąpią w eliminacjach Ligi Mistrzów, siatkarki Budowlani Łódź zagrają w Pucharze CEV.

- Cele PGE Skry są niezmienne, chcemy w tych rozgrywkach wypaść jak najlepiej. Organizując trzykrotnie turniej Final Four w Łodzi pokazaliśmy, że od wielu lat, także ze względu na naszą grę, jesteśmy ścisłą europejską czołówka. Sportowy potencjał zespołu sprawia, że chcemy oczywiście zajść jak najdalej. Ale to jest tylko sport i wszystko zweryfikuje boisko. Wierzę jednak, że grupa prezentuje na tyle duży potencjał, że jesteśmy w stanie grać o wejście do Final Four tych rozgrywek - podkreślił sternik bełchatowskiego klubu.

Do podobnych sukcesów chciałby w przyszłości nawiązać prezes łódzkiego zespołu.

- Cele Budowlanych są trochę odmienne niż PGE Skry Bełchatów. My dopiero zaczynamy i raczkujemy w pucharach. To będzie nasz drugi sezon. Dziewczyny jednak pokazują, że ten zespół jest fajnie skomponowany i w lidze wygląda to bardzo dobrze, a ORLEN Liga jest uznawana za jedną z najsilniejszych lig w Europie. Myślę, że powalczymy, aby zajść jak najdalej. Marzy się, żeby w przyszłości do Łodzi zawitał Final Four kobiet. Może za kilka lat to się uda, zwłaszcza, że wspólnie tworząc Akademię, wyszkolimy nowy narybek - zawodników i zawodniczki, którzy będą współpracować zarówno ze Skrą Bełchatów jak i Budowlanymi Łódź.

Po AZS Częstochowa, Łuczniczce Bydgoszcz, IBB Polonii Londyn i VfB Friedrichshafen, Budowlani Łódź to kolejny klub partnerski PGE Skry.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.